BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rángatják a forintot

2006. augusztus 22. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az euró a délelőtti 278 és fél forintos magasságból először több mint két forinttal süllyedt, de a konvergenciaprogram vitaanyagában szereplő sarokszámok bemutatása után ismét felfelé indult a kurzus. Ennek délután 278 forintnál a nemzetközi piacokon bekövetkezett dollárerősödés vetett véget, aminek köszönhetően a hazai fizetőeszköz ismét javított a megítélésén. Késő délutánra így megint 276,50 forint környékén váltották az uniós devizát, ami mintegy másfél forinttal alacsonyabb a hétfői jegyzésénél. Hasonlóan alakult a dollár árfolyamgörbéje is: a délelőtti 215 és fél forintról először 217 forint fölé ment, majd 216 forintra tért vissza a jegyzés.
A másodlagos állampapírpiacon jellemzően lefelé mozdultak a referenciahozamok, az egyéves futamidőnél hosszabb lejáratokra 3–13 bázisponttal csökkentek. A három hónapos lejárat 21 bázispontos elmozdulása csak technikai jellegű, a 7,46 százalékra módosuló hozamszint annak köszönhető, hogy egy egy hónappal hosszabb futamidejű új papír vette át a régi szerepét a számításnál. A három hónapos futamidejű kincstárjegyek aukcióján a 40 milliárd forintos felajánlott mennyiségre mintegy százmilliárd forintnyi ajánlat érkezett. Az átlaghozam 7,44 százalék lett, az elfogadott ajánlatok 7,30 és 7,49 százalék között mozogtak.
A bankközi forintpiacon az overnight és a tomnext kamat 6,05–6,10 százalék volt, mintegy 10 bázisponttal alacsonyabb a hétfőinél. A bankok mától 594 milliárd forintot kötöttek le a Magyar Nemzeti Banknál két hétre, 121 milliárd forinttal többet a lejáró összegnél, ezzel a betétállomány 893 milliárd forintra nőtt.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet