BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Citigroup bízik az orosz gyógyszerpiacban

2006. augusztus 21. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Határozottan erősödött a Richter és az Egis árfolyama tegnap, miután a Citigroup az orosz gyógyszerpiacon érdekelt cégek kedvező kilátásaira hívta fel a figyelmet. A rövid elemzés apropóját az adta, hogy megjelent a jövő évi orosz költségvetés tervezete, amely szerint a teljes egészségügyi és sportkassza méretét 32 százalékkal, 205 milliárd rubelre emelnék, ezen belül az egészségügyi kassza 72 százalékkal, 108 milliárd rubelre nőhetne – írja a portfolio.hu. Robert Bonte-Friedheim és Sabir Mughal, a kelet-közép-európai és különösen orosz gyógyszerügyekben nagy tekintélynek örvendő Citigroup-elemzők szerint ugyan a pontos részletekre még napokig, esetleg egy-két hétig várni kell, azonban úgy látják, az orosz gyógyszerpiacra mindenképpen pozitív hatással lesz a 2007-es választási év költségvetése, s az is elképzelhető, hogy a korábbi terveknek megfelelően kiterjesztik a DLO népjóléti programot.
Az intézkedéssorozat nyertesei jó eséllyel a kelet-közép-európai gyógyszergyártók lesznek: a Richter és az Egis árbevételének 26 százaléka, a szlovén Krka és a cseh Zentiva forgalmának pedig 21, illetve 9 százaléka származik Oroszországból. Kockázatot jelent ugyanakkor, hogy a DLO-program keretében értékesített gyógyszerek kifizetésének ideje rendkívül hosszú, több mint 180 nap, valamint hogy az orosz gyártók pozitív diszkriminációért lobbiznak a támogatások elosztása során – írja az internetes újság.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet