A nyári péntekek megszokott forgalmához képest igencsak élénk üzletmenet jellemezte a hazai deviza- és állampapírpiacot. Az EU-nak szeptember elsejéig benyújtandó konvergenciaprogram munkaanyagát nem fogadták lelkesedéssel a befektetők. A forint és az állampapírok mélyrepülésbe kezdtek, szakértők szerint ez ráadásul még egy darabig folytatódhat is. Az, hogy a piac mikor nyugszik meg, függ a programra adott brüsszeli választól, illetve a jövő évi költségvetéstől. Az euró jegyzése reggel 274 és fél forintról indult, ezt követően viszont meredeken emelkedett, s bár egyszer még visszapattant a 279 forintos szintről – sőt kora délutánra mintegy két forinttal ez alá süllyedt –, az amerikai piacok nyitása után hamar e fölé került. Az uniós fizetőeszköz árfolyama egyébként július elején 283 forint felett tetőzött, elemzők most is arra számítanak, hogy 280 fölé kerülhet. A dollár péntek délután 218 forint körül forgott, szemben a csütörtök délutáni 213 forinttal.
A másodlagos állampapírpiacon éven belül 3–7 bázisponttal, míg a hosszabb lejáratokra 10–17 bázisponttal emelkedtek a referenciahozamok, ezután, a késő délutáni órákban azonban újabb eladási hullám lökte mélybe az árfolyamokat. Legmagasabban, 8,29 százalékon a hároméves futamidő állt, de az egy- és az ötéves papír is közelíti a nyolc százalékot. A bankközi forintpiacon az overnight kamat hat százalékon állt délután, a hosszabb lejáratokon 10–15 bázisponttal emelkedtek a kamatok.
