BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Októberben lesz a Telekom-közgyűlés

2006. augusztus 20. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénteken háromszázalékos csökkenést is mutatott a Magyar Telekom-részvények árfolyama, miután kiderült, a társaság csak október 9-ére tűzte ki azt a rendkívüli közgyűlést, amelyen a részvényesek tájékoztatást kaphatnak a cégnél folyó vizsgálatok állásáról. A befektetők már rögtön a közgyűlés elején csillapíthatják kíváncsiságukat és meghallgathatják a beszámolót a társaság aktuális helyzetéről. A napirenden szerepel alapszabály-változtatás is, minden bizonnyal a gazdasági társaságokra vonatkozó törvény változásait kell az alapszabályba átvezetni. Több személyi kérdés is terítékre kerül, például új igazgatósági és fb-tag választása, visszahívásról viszont nincsen szó. Módosítanák a felügyelőbizottság ügyrendjét és új tagokat választanának a társaságnál működő ellenőrző bizottságba. (Azt csak remélni lehet, hogy ez már a jövőre vonatkozó óvintézkedés és nem a jelenlegi üggyel kapcsolatban választanak októberben új felügyelőket.)
Paradox módon a montenegrói leányvállalatnál folyó vizsgálatnak – a bizalomvesztés nehezen becsülhető mértékű negatív hatása mellett – pozitív következménye is lehet. A rendes közgyűlés összehívása után ugyanis alaposan felértékelődhetnek a Magyar Telekom részvényei, amennyiben a két osztalékfizetés olyan közel kerül egymáshoz, hogy az extrahozamra vadászó befektetők rávetik magukat a papírra.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet