Tovább emelkedett a forgalom a BÉT által biztosított Xetra-rendszerben: a nyár ellenére júliusban 31,6 millió euró értékben cseréltek gazdát külföldi instrumentumok. Ennél magasabb csak tavaly szeptemberben volt, 35 millió euróval. Az idei tendencia eddig igen kedvező, a teljes 2005-ös 169 millió eurós forgalmat ezzel máris sikerült túlteljesíteni: az első hét hónapban mintegy 173,3 millió euró értékben kötöttek üzletet. Az összegen ráadásul mindössze öt hazai brókercég osztozik, mert még csupán a Buda-Cash Brókerház, a Concorde Értékpapír, az Erste, az Inter-Európa Bank és az OTP csatlakozott a rendszerhez. (Természetesen külföldi részvényeket, egyéb tőke- és pénzpiaci termékeket más brókercégek is ajánlanak.) Az elmúlt két hónapban egyébként az adatok alapján inkább a nagybefektetők voltak aktívak, amíg korábban a kötések jellemző nagysága 10–20 ezer euró között mozgott, addig az elmúlt két hónapban 30 ezer euró körül járt.
