BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pótközgyűlést hív össze az MTelekom

2006. augusztus 15. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Másfél százalékkal emelkedett a Magyar Telekom részvénye arra a hírre, hogy a társaság a közeljövőben közgyűlést hív össze. Az emelkedés első látásra félreértés eredménye, hiszen nem a várva várt rendes közgyűlést, hanem egy rendkívülit tart a telekomcég, abból a célból, hogy informálják a részvényeseket a montenegrói vizsgálat állásáról. Márpedig ez annak beismerése, hogy a közeljövőben összehívandó, majd legkorábban szeptember második felében megtartandó közgyűlés idejére sem lesz a cég olyan helyzetben, hogy auditált mérleget tudjon beterjeszteni a részvényesei elé. Amint a társaság közleménye fogalmaz: az igazgatóság hétfői ülésén a vizsgálat jelenlegi állását és a kapcsolódó körülményeket megtárgyalva megállapította, hogy jelenleg még nincs abban a helyzetben, hogy jóváhagyja a 2005. évi éves beszámolót.
Igaz, hogy az amerikai értékpapír-felügyelet bekapcsolódása a vizsgálatba alaposan lelassíthatta azt, illetve a vizsgálattal megbízott független ügyvédi iroda állítólag különösen aprólékos, „amerikai” módszerekkel dolgozik, ám ezzel együtt valószínűtlennek tűnik, hogy csupán két szerződés vizsgálata vesszen ily távoli homályba, vagyis a befektetőkben joggal merülhet fel a gyanú, hogy az emlegetett két tétel esetleg csak a jéghegy csúcsa.
Amennyiben viszont a tegnapi másfél százalékos emelkedés nem félreértés, akkor sem sokkal jobb a helyzet. Az ugyanis azt jelentené, hogy a társaságnak az üggyel kapcsolatos kommunikációja volt olyan hézagos, hogy a részvényesek informálásának kilátásba helyezése is kitörő lelkesedéssel tölti el a befektetőket.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet