A kezdeti pesszimizmust sikeresen gyűrte maga alá a BUX, és a délelőtti mínuszból folyamatos emelkedés után több mint másfél százalékos pluszba fordult át az index. A
21 730 pontos záróérték napon belül mintegy 600 pontos emelkedést jelent az elmúlt napokhoz képest kifejezetten magas, közel 28 milliárd forintos forgalom mellett.
Ennek közel felét a Mol adta, de az OTP is 9 milliárd forint értékben cserélt gazdát. A bankpapír a nap egyik nyerteseként 273 forinttal drágult, ennél arányaiban valamivel többel javított a Synergon kurzusa, amely a tulajdonosi átrendeződés hírére 5 százalékkal, 888 forintra ugrott. Az index emelkedésének mértékével drágult a MagyarTelekom is, a 873 forintos záróár 13 forinttal több, mint a hétfői. Ennél jobb formát mutatott a Richter, amelynek árfolyama 1095 forinttal, 43 895 forintra nőtt, és a 990 forinttal, 30 495 forintra megugró szektortárs Egis is. A Mol ellenben az egyedüli blue chipként lefelé vette az irányt, 345 forintos csökkenés után 21 505 forinton állt. Ezúttal is jelentős mozgások jellemezték a közmű-részvényeket. A nyertes oldalt a 200 forinttal, 15 ezerre javító Démász képviselte, míg a az Elmű és az Émász 2-3 százalékot veszítve értékéből 25 500, illetve 15 545 forinton forgott fél ötkor a parketten.
