Élénk forgalom mellett négy százalékkal emelkedett a Linamar-részvények árfolyama a féléves gyorsjelentés hatására. A második negyedéves számok megerősítették, hogy a társaság felfelé ívelő pályán van: annak ellenére sikerült ötszázról kilencszázmillióra növelni az üzemi nyereséget, hogy a legnyereségesebb termékéből, a csőtörőből kevesebbet adott el, mint tavaly. A társaság árbevétele 15 százalékkal nőtt, a közvetlen költségek az árbevétel 87,7 százalékáról 81,3 százalékra csökkentek. Az igazgatási költségek az első negyedévi stagnálás után a félév végére tízszázalékos növekedést mutattak. Az üzemi eredmény 1,4 milliárd forintra emelkedett, amiből 900 millió keletkezett a második negyedévben. Az üzemi eredményhányad ezzel átlépte a bűvös 10 százalékot, az egy évvel korábbi 6 százalékos értékkel szemben.
A pénzügyi soron a Linamarnak a forintgyengülés miatt továbbra is vesztesége keletkezik, ezúttal 332 millió forint, dacára annak, hogy a visszafogott beruházásoknak köszönhetően a társaság a keletkező készpénzt hiteltörlesztésre fordítja, s hitelállománya 5,3 milliárdról 3,2 milliárd forintra mérséklődött.
A részvényenkénti saját tőke 1584 forint, ami a pénteki 2090 forintos záróárral is nagyon kedvező, 1,3-as P/BV hányadost ad.
