Egyedülálló helyzetben van az Egis: valamennyi exportpiacát gyors növekedés jellemezte, s mind a 69 millió dolláros negyedéves kivitel, mind a FÁK-ban és Kelet-Európában elért teljesítmény rekordnak számít – mondta Marosffy László gazdasági vezérigazgató-helyettes a gyorsjelentést értékelő prezentáción. A belföldi árbevétel 9, az export dollárban 36 százalékkal növekedett, s a társaság árbevétele 30 százalékkal nőtt. Az Egis konszolidált eredménye 4,4 milliárd forint lett a harmadik üzleti negyedévben, így a gyógyszergyár 1850 forintos részvényenkénti eredménynél tart, s egy negyedév még hátravan.
Az Egis-papírok árfolyama esett, miután rengeteg, a jó jelentésre spekuláló befektető kezdett profitrealizálásba tegnap. A gyorsjelentés ugyanakkor megerősítette, hogy a társaság jó úton halad, s részvénye a piaci hangulat esetleges változásából elsőként profitálhat.
9. oldal
