BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A forintgyengülés elvitte a BC nyereségét

2006. augusztus 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az első negyedévi 2,4 milliárdról mindössze 2,6 milliárd forintra emelkedett a BorsodChem adózott eredménye, miután a forintgyengülés 6,5 milliárdos – nem realizált – veszteséget okozott a társaságnak. A vegyipari vállalat árbevétele a kapacitásbővítések eredményeképpen 37 százalékkal, 118 milliárd forintra nőtt. A cég árrése az alapanyagárak emelkedése következtében kissé csökkent, de a vegyipari mezőnyben így is kedvező, 17 százalékos EBITDA-rátát sikerült elérnie.
Mint Illéssy János pénzügyi vezérigazgató-helyettes felhívta rá a figyelmet, a 20 milliárdos EBITDA nem vetíthető ki a második félévre, a nemsokára kezdődő nagyleállás miatt ugyanis gyengébb harmadik negyedéves teljesítményre lehet számítani. A társaság szeretné, ha az idei árbevétele egymilliárd dollár fölött alakulna, az EBITDA-ráta pedig meghaladná a 15 százalékot. Bár a társaságnál több új beruházás is folyamatban van, a jelenleg 63 százalékos eladósodottság a tervek szerint az év végére 60 százalék alá csökken.
Információink szerint végéhez közeledik a BC átvilágítása, a Permira nemsokára végez az adatszobában és szeptemberben nyilatkozik arról, megteszi-e vételi ajánlatát, és ha igen, milyen áron. Bár elvileg lenne rá lehetőség, hogy az adatszobába más jelentkező is betekintsen, értesülésünk szerint egyelőre nincs más érdeklődő a BC-re. A levegőben lógó vételi ajánlat mindenesetre immunissá teszi a papírt a tőzsdei hullámzásokra: tegnap a nagy esés közepette változatlan, 2845 forintos áron zárt a részvény.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet