Hosszú idő után ismét stabilan 270 forint alatt kereskedtek az euróval a bankközi devizapiacon. Az elemzők ugyan itthon már a kormány konvergenciaprogramjának benyújtására várnak – vagy amiatt aggódnak –, de egyelőre a feltörekvő piacokat jellemző optimizmus volt a meghatározó. Ennek oka lehet, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed kedden nemcsak megszakította a kamatemelési ciklust és nem változtatott az 5,25 százalékos irányadó kamaton, hanem kedvező kommenteket is mellékelt ehhez. Az eurót délután 269,40 forinton, míg a dollárt 209,10 forinton jegyezték, ami mindkét esetben bő egyforintos esést jelent.
A másodlagos állampapírpiacon inkább csökkentek a referenciahozamok, bár az aukción is szereplő hat hónapos futamidő 15 bázisponttal emelkedett. Az ÁKK ebből a lejáratból egyébként a 86 milliárdos igény ellenére csak a felajánlott 40 milliárd forintos mennyiséget értékesítette. Az átlaghozam 7,42 százalék lett, az elfogadott ajánlatok 7,35 és 7,44 százalék között szóródtak. Az MTI szerint a forintpiacon az overnight kamat évi hét százalékon maradt, a tomnext üzleteket pedig 6,80–6,90 százalékon kötötték.
