BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két hétre nem voltak aktívak a bankok

2006. augusztus 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bankközi devizapiacon igencsak óvatosak voltak a befektetők. A magyar idő szerint késő esti ülés előtt az euró jegyzése jellemzően 270,40 és 270,80 forint között ingadozott, ami azt jelenti, hogy a hétfői forinterősödést ledolgozva ismét nagyjából a pénteki szinten járt a közös valuta. A dollár esetében is hasonló volt az árfolyamgörbe, 210,40 és 211 forint között ingadozott az árfolyam. A másodlagos állampapírpiacon sem tolongtak a befektetők, jelentős mozgás csak a két legrövidebb lejáraton volt. A három hónapos papírok referenciahozama 17 bázisponttal felfelé, míg a hat hónaposaké 12 bázisponttal lefelé mozgott. A három hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a meghirdetett 40 milliárd forintos csomagra 114 milliárd forintnyi ajánlat érkezett. Az átlaghozam 7,15 százalék, éppen a tegnapi irányadó hozam lett, az elfogadott ajánlatok közül a legalacsonyabb 7,09 százalékos, a legmagasabb 7,20 százalékos volt.
A bankközi forintpiacon az overnight kamat továbbra is évi hét százalék közelében maradt. Pénz azonban van vagy legalábbis hamarosan lesz. A kéthetes jegybanki betét tenderén ugyanis a lejáró 665 milliárd forint helyett mindössze 472 milliárdot újítottak meg a pénzintézetek. Az állomány így ma 936,6 milliárd forintra csökken, pedig ezermilliárd alatt az idén még nem sokszor volt.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet