BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erős Egis-negyedévre számíthatunk

2006. augusztus 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Richter magasan várakozások feletti nyereséget tartalmazó negyedéves gyorsjelentése után megindult a spekuláció az Egis részvényeire. Miután a két társaság ugyanazon piacokon érdekelt, a befektetők az Egistől is kimagasló negyedéves nyereségre számítanak, s ezzel egybecsengenek az elemzői várakozások is. A társaság csütörtökön megjelenő gyorsjelentésétől az oroszországi és egyéb FÁK-piacokon elért árbevétel további dinamikus bővülését várják, miközben a szintén stratégiai piacnak számító kelet-európai térségben tovább várat magára a nagy boom, főként a lengyel szabályozás változásai miatt. A belföldi eladások pedig – egyes termékek júliusi árcsökkenése ellenére – egészségesen növekedhetnek.
Az Egis az elmúlt negyedévben új elszámolásra tért át közép-európai kereskedőcégeivel, ami azt eredményezte, hogy megnőtt az eltérés az anyavállalati és a konszolidált eredménykimutatás között, ez utóbbi javára. Miközben az Egis közlése szerint az eltérés éves átlagban 8-10 százalékos is lehet, az elemzők egy része továbbra is a nem konszolidált számokra ad előrejelzést. Ennélfogva mi is a nem konszolidált IFRS szerinti eredményre számoltunk konszenzust, megjegyezve, hogy a konszolidált adózott eredmény 300–350 millió forinttal lehet magasabb. Az anyavállalat árbevétele eszerint 21,2 milliárd forintot érhetett el, az üzemi eredmény 3,4 milliárd, az adózott nyereség pedig közel 3,8 milliárd forint lehetett az Egis üzleti évének júniusban zárult harmadik negyedévében. Kérdés, hogy a jelentés lesz-e olyan jó, hogy az utóbbi napok szárnyalása után kialakult, 30 500 forint körüli árfolyamot tovább emelje.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet