Borúsan indult a hét a Budapesti Értéktőzsde részvénypiacán, a BUX délelőtt 300 pont fölötti mínuszban is járt, ám délután megérkeztek a vevők. A blue chipek közül az OTP és a Richter is gyengélkedett délelőtt, de a gyógyszerpapír végül a legnagyobb emelkedéssel zárta a napot. Az index így minimális, 16 pontos csökkenéssel 22 200 ponton végzett. A forgalom mindazonáltal alacsony volt, nem érte el a 15 milliárd forintot.
A legnagyobb érdeklődés továbbra is az OTP iránt mutatkozott, a bankpapír a pénteki vételi hullám 6200-as szintje után reggel 6054 forintig esett, majd a nap nagy részében 6100 forint körül születtek a kötések és végül 6125 forinton zárt. A Mol is gyengébben kezdett és ismét forgott 23 ezer forint alatt, de esetében is megerősödött a vételi oldal, így az árfolyam zárásra már csak félszázalékos csökkenést mutatott. A Magyar Telekom piacán alacsony forgalom mellett küzdöttek a felek, kezdetben 900 forint alatt még számos eladó volt, a záróár viszont ismét e szint fölé került. A gyógyszerpapírok délelőtti, félszázalékos mínusza a Richternél csapott át jelentősebb emelkedésbe, 1,6 százalékos plusz lett a vége. Az Egis is javult, a jelentését csütörtökön közzétevő társaság részvényárfolyama 30 800 forintra erősödött.
Délelőtt alaposan megroggyant a piaci hangulatot mostanában érzékenyen kifejező Fotex, de zárásra már csak kétszázalékos mínuszban volt. Az Émász ugyan újabb csúcscsal kezdett, 16 085 forinton, itt azonban ki is fulladt és napon belül csaknem ezer forinttal süllyedt a kurzusa.
