BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Júliusban a részvényalap volt a favorit

2006. augusztus 6. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvényalapok bizonyultak a nyár közepén a legnépszerűbbnek: számuk eggyel nőtt, a 34 alap vagyona pedig 11,9 százalékkal bővült. A tiszta részvényalapok vagyona a jelentős friss tőkének köszönhetően 133 százalékkal emelkedett, a részvénytúlsúlyos alapoké (ezek adják a részvényalapok vagyonának 84 százalékát) pedig 1,7 százalékkal nőtt. Leggyorsabban a hazai tiszta részvényalapok nőttek, miközben az európai, észak-amerikai és globális alaptípusokból tőkét vontak ki.
Az ingatlanalapok vagyona júliusban 432 milliárd forintra nőtt, ami a hazai befektetési alapokban kezelt pénz egyötöde – derül ki a Bamosz jelentéséből. A befektetők 4,7 milliárd forintot tettek ebbe az alapfajtába, az alapok teljesítménye pedig 3,2 milliárd volt a múlt hónapban. Jelentős tőkekivonást szenvedtek el a klasszikus pénzpiaci alapok, amelyekből 22 milliárd forintot vettek ki a befektetők, ezzel párhuzamosan viszont 23,8 milliárd forint áramlott a likviditási alapokba, amelyeknek így 8 százalékkal nőtt a vagyona. A kötvényalapokon belül a rövidekből 46 milliárd forint távozott, amit nem tudott ellensúlyozni a havi 6,5 milliárdos hozam. A hosszú alapokba ezzel szemben másfél milliárd forint áramlott.
A Bamosz-tagok által kezelt alapok összvagyona 1,2 százalékos emelkedéssel 2110 milliárd forintot tett ki július végén.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet