A gyorsjelentési szezon elején továbbra is az eladók vannak túlsúlyban a BÉT részvénypiacán. A BUX csak délelőtt adott életjelet, a délután az egyre fokozódó esés jegyében telt. A csökkenésben tegnap is az OTP járt élen, míg a gyógyszergyártók erősnek bizonyultak. A forgalom 20 milliárd forintot tett ki.
A legnagyobb forgalmat továbbra is az OTP részvényeivel bonyolították, ám ez nem okozott sok örömöt a részvényeseknek. Az intézmények folyamatosan nyomás alatt tartották a bankpapír piacát, amely a nap végére 2,4 százalékkal, 6053 forintra esett. Nem sok jót vetít előre, hogy ez volt egyben a napi minimuma is. A Mol hasonló pályát látszott leírni, beesett 23 ezer forint alá, s gyengébb pillanataiban 3,5 százalékos mínuszban is járt, de zárásra végül visszahúzták a 23 ezer fölötti zónába. Továbbra is erős kereslet mutatkozik a Magyar Telekom-részvények iránt, a különbség az elmúlt héthez képest csak annyi, hogy most komoly kínálat is jelentkezett, így a záróár nem változott. A gyógyszerpapírok árfolyama alig változott, igaz, napon belül már nem olyan kedvező a trend: az Egis 31 300 forintos magasságból jött vissza 30 310-ig, a Richter pedig 44 400-ról 43 590-re.
A negatívba hajló hangulatnak nem tudott ellenállni a Fotex sem: árfolyama 3,3 százalékkal, 584 forintig zuhant. A nap eleji 2875 forintig történő kitörést követően zárásra 2835 forintig süllyedt a BorsodChem, továbbra is magas, 5900 forintos áron cseréltek gazdát a TVK-részvények. Nagyot emelkedett a szabályozási változásokra reagálva az Émász, a
14 300 forintos árfolyam történelmi csúcsot jelent. Az Elmű ezzel párhuzamosan 3,4 százalékkal esett vissza.
