Annak ellenére, hogy a BUX többször is próbálkozott, nem sikerült tartósan a pozitív tartományban maradnia, sőt az utolsó fél órában meredek zuhanásba kezdtek az árfolyamok. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe végül 95 pontos csökkenéssel, 22 161 ponton fejezte be a hetet, ami félszázalékos gyengülést jelent. A forgalom az elmúlt időszakhoz képest szokatlanul alacsony volt, nem érte el a 14 milliárd forintot sem.
A két legnagyobb forgalmú részvény ezúttal is a Mol és az OTP volt, de mindkét blue chip gyengüléssel zárt. A bankpapír ismét hatezer forint közelébe süllyedt, és az utolsó kötésben másfél százalékos mínuszban, 6075 forinton zárt. A Mol kurzusa ehhez képest csak keveset veszített, 100 forinttal, 23 400 forintra esett. Annak ellenére, hogy a Richter csütörtökön a várakozásoknál lényegesen jobb féléves számokat tett közzé, a befektetők egyelőre csupán a cég nyereségének örülhetnek, hiszen az árfolyam nem szolgáltat alapot az optimizmusra. A gyógyszercég kurzusa ugyanis nem változott az előző napi záráshoz képest, pénteken is 45 ezer forinton fejezte be a kereskedést. Szintén stagnált a Magyar Telekom árfolyama is, a távközlési cég részvényei az utolsó kötésben 880 forinton cseréltek gazdát. Jelentősen javított viszont az Egis, amely 3 százalékkal, 840 forinttal, 29 850 forintra erősödött. A kis papírok közül említést érdemel a Fotex, amelynek jegyzése több mint 4 százalékkal, 619 forintra nőtt.
