Egyelőre nem sikerült átvinni a 270 forintos szintet az eurónak, a gyengélkedő deviza tegnap többször is visszapattant a 270 és fél forintos szintről. A kereskedés jó részében inkább 271-272 forintos sávban volt az uniós fizetőeszköz, ami azért bő egy forinttal rosszabb pozíciót jelent az előző napinál. A dollárt jellemzően a 212,40 és 213,40 közötti sávban jegyezték a nap során, ez szintén elmarad a szerdai árfolyamoktól. Arról, hogy mi áll a forint erősödésének hátterében, megoszlanak a vélemények. Egyesek szerint egy tegnapi Joaquín Almunia-interjú mozgatta a jegyzést, amelyben dicsérte a magyar kormány által meghozott intézkedéscsomagot, de volt olyan vélemény is, miszerint a forinterősödés annak köszönhető, hogy egyre biztosabbá válik: augusztusban valószínűleg nem lesz kamatemelés az Egyesült Államokban. A másodlagos állampapírpiacon az élénk keresletnek köszönhetően csökkentek a hozamok, a referenciaérték jellemzően 5-7 bázisponttal került lejjebb. Az ÁKK által szervezett 12 hónapos aukción jelentősen túljegyezték a felajánlott mennyiséget, az értékesítés átlaghozama 7,69 százalék lett, ez a szerdai másodpiaci referenciahozamnál 4 bázisponttal magasabb. A legalacsonyabb elfogadott hozam 7,55 százalék, a legmagasabb 7,72 százalék volt.
A forintpiacon az overnight kamat 5,80/90 százalékon, a tomnext kamat 5,90–6,00 százalékon maradt, s a júliusi tartalékolási periódus végéig ez így is maradhat.
