BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb bírság a Magyar Telekomnak

Ismételten hatmillió forintos bírsággal büntette a Magyar Telekomot a PSZÁF, miután az még mindig nem tette közzé tavalyi auditált számait. Értesülésünk szerint a Deutsche Telekom nem tervez változtatásokat az MT vezetésében.

2006. július 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete ismét hatmillió forint bírságot szabott ki a Magyar Telekom Nyrt.-re és figyelmeztette a társaságot, tartsa be a befektetők rendszeres tájékoztatási kötelezettségére vonatkozó jogszabályokat. A felügyelet május elején már kiszabott egy ugyancsak hatmilliós bírságot, miután a társaság a 2005-ös év vége után 120 nappal még nem rendelkezett elfogadott auditált mérleggel. A felügyelet most kötelezte a Magyar Telekomot, hogy igazgatósága haladéktalanul hívja össze a társaság közgyűlését, terjessze elő elfogadásra az auditált 2005. évi konszolidált éves beszámolót, majd tegye azt közzé. Ehhez mielőbb meg kell hozni azokat az intézkedéseket, amelyek a cégnél folyó belső vizsgálat megállapításain alapulnak – áll a határozatban.
A társaságtól származó információink szerint a vizsgálat elhúzódásának oka, hogy az MTelekom által felkért független jogi tanácsadó az amerikai standardoknak megfelelő eljárásmódot alkalmaz, amely rendkívül aprólékos és mindenre kiterjedő. A problémát emellett az okozza, hogy a vizsgálat kezdete éppen egybeesett a pénzügyi beszámoló lezárásának folyamatával. Értesülésünk szerint a Deutsche Telekomot viszont nem érinti az MT montenegrói leányvállalatánál folyó vizsgálat, így az nem befolyásolja a német anyacég 2005-ös kimutatásainak auditálását.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet