BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Napelem-birodalmat építhet a Novotrade

2006. július 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mindössze 2 millió 155 ezer forint értékben jegyeztek részvényt a korábbi Novotrade-tulajdonosok a társaság most zárult 2,4 milliárd forintos zártkörű alaptőke-emelése során. A fennmaradó mintegy 2,398 milliárd forint értékű új, egyenként 500 forint névértékű dematerializált törzsrészvény így – az előzetes vételiszándék-nyilatkozatnak megfelelően – a Genesis Capital Management Ltd. tulajdonába került, miután a liechtensteini bejegyzésű technológiai alapkezelő hétfőn készpénzben kifizette a papírok ellenértékét. Ezzel tehát a Novotrade megtette az első lépést afelé, hogy napelem-birodalmat építsen Magyarországon. A pénzt ugyanis a tervek szerint egy fotovoltaikus napelemkészítő üzem építésére szánják. A befolyt és rendelkezésre álló összeg egyelőre nem fedezi a teljes beruházás mintegy 40 millió euróra, azaz több mint 10 milliárd forintra becsült kiadásait, így a tőzsdei cég még ez év őszén további tőkeemelés(eke)t tervez. A gyár egyébként legkésőbb 2008-ig elkészül, és a remények szerint már az első teljes üzleti évben nyereséges lehet a termelés. A cégbírósági bejegyzés után egyébként jelentősen átalakulnak majd a tulajdonosi viszonyok a Novotrade-en belül, a cég alaptőkéje közel 3,4 milliárd forintra nő, és a legnagyobb befektető – a korábban közel 32 százaléknyi részvényt birtokló Deutsche Balaton AG előtt – a Genesis Capital lesz.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet