Lényegében a korábbi napok forinterősödése folytatódott a bankközi devizapiacon, a 271 és fél forintos szint ugyan megtartotta az eurót, de délután is csupán 272–272,50 forint között jegyezték az uniós devizát, szemben a néhány héttel ezelőtti 283–285 forint közötti árfolyammal. A hazai fizetőeszköz gyakorlatilag az egy hónappal ezelőtti szintre erősödött vissza, akkor a piac által várt 50 bázispont helyett csak 25 bázisponttal, 6,25 százalékra emelte meg az alapkamatot a Magyar Nemzeti Bank, s ennek egyik következményeként gyengülni kezdett a forint. A hétfői, a várakozásoknál némileg magasabb, 50 bázispontos kamatemelés azonban most láthatóan jót tett a piacnak, egyértelműen a forintvevők kerültek túlsúlyba. A trend csupán akkor torpant meg, amikor Veres János pénzügyminiszter bejelentette, hogy az autópálya-finanszírozás elszámolása bekerül az államháztartásba, s ezzel emelkedni fog a hiány. Szakértők szerint az elkövetkező időszakban az eurót ismét a 270–275 forintos sávban jegyzik majd, ami mindenképpen jó hír a külföldi nyaralásra készülőknek. A dollár jegyzése kedden 214,50 és 216,50 forint között ingadozott.
A másodlagos állampapírpiacon jellemzően 2–17 bázisponttal mérséklődtek a referenciahozamok; a 3 hónapos futamidőre ugyan 18 bázisponttal nőtt az értéke, de ezt mindössze a benchmarkpapír váltása okozta. A 3 hónapos diszkontkincstárjegy aukcióján az ÁKK által felajánlott 40 milliárdos csomagra 83 milliárdnyi vételi ajánlat érkezett. Az átlaghozam 6,87 százalék lett, míg az elfogadott ajánlatok 6,80 és 6.91 százalék között szóródtak.
A bankok a lejáró 444 milliárd forintnál mintegy 100 milliárd forinttal többet, 536 milliárd forintnyit kötnek le szerdától a jegybank kéthetes betétjében, ezzel a kéthetes jegybanki betétállomány mától 976 milliárd forintra nő. A forintpiacon az overnight kamat 6,00/6,20 százalékon maradt.
