BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tanácstalanság a piacon

2006. július 23. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Amint a csütörtöki amerikai esés után várható volt, csökkenéssel indult pénteken a kereskedés a BÉT részvénypiacán. Az index negyed óra leforgása alatt 250 pontot vesztett értékéből, majd gondolt egyet, megfordult, és egy óra múlva már százpontos pluszt mutatott. Zárásig egyre kisebb kilengésekkel tartott a tanácstalanság, majd 0,87 százalékos csökkenéssel, 21 173 ponton végzett a BUX. A forgalom az OTP-nek köszönhetően 25 milliárd forint lett.
A bankpapír nem nagyon tudta eldönteni, hogy merre induljon, miközben a vevőknek és az eladóknak is szép tábora alakult ki. A részvénnyel 6100 forintos árcentrummal kereskedtek, a nap végén éppen ez alatt, 6070 forinton állt. A Mol kereskedése nagyobb kilengésekkel zajlott, a papír
21 410 forinton, közel kétszázalékos mínuszban zárt. Élénk érdeklődés övezte a gyógyszerpapírok kereskedését, ami azzal van összefüggésben, hogy hamarosan, a hét közepén jön a Richter gyorsjelentése. Igazából a Richtert kedvelték a befektetők, 3,7 milliárdos forgalom mellett 43 200 forintra emelkedett az árfolyama, egy ideig magával húzta az Egist is. A kisebbik gyógyszerpapír az optimistább pillanatokban a
28 500 forintot is megközelítette, a hajrára viszont elfáradt, és 1,75 százalékos csökkenéssel, 27 705 forinton zárt. Csak délutánra jött meg a Magyar Telekom vevőinek az étvágya, de a távközlési papír piaca egészében bágyadt volt, esett is 1,7 százalékot.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet