BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Aukciós dömping lesz a héten

2006. július 23. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Annak ellenére, hogy a múlt héten sokat javított megítélésén a hazai fizetőeszköz, pénteken ismét gyengült a forint a bankközi devizapiacon. Az euró jegyzése 275–275,50 forintról indulva délutánra mintegy egy forinttal drágult, míg a dollárkurzus 217,20/40 forintról 218 forint fölé emelkedett. A forgalom alacsony volt, a befektetők a monetáris tanács mai kamatdöntő ülése előtt csak mérsékelt aktivitásról tettek tanúbizonyságot. A piaci vélemények többsége szerint az MNB emelni fog, de annak mértéke már kérdésesebb. Hasonlóan inaktív képet mutatott a másodlagos állampapírpiac is, a referenciahozamok mindössze egy-két bázisponttal mozdultak felfelé. A héten egyébként aukciós dömping várható, mától csütörtökig mintegy 160 milliárd forint értékben kínál majd fel az ÁKK értékesítésre. A legfrissebb, július 19-ei adatok szerint a külföldi befektetők kezében lévő állampapír-állomány három hónapos mélypontra, 2672,43 milliárd forintra esett. A forintpiacon az overnight kamatszint tovább mérséklődött, az üzletek 5,50–5,75 százalék között jöttek létre, míg a tomnext kamatszint 6,00 százalékon maradt.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet