BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Graphisoft kikerül a BUMIX indexből

2006. július 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Graphisoft átalakulása, a Graphisoft Park kiválása és részvényeinek kibocsátása miatt a BÉT úgy döntött, hogy az it-cég papírjai kikerülnek a BUMIX kosárból. (A kosár módosítására a Graphisoft SE részvényeire való kereskedés felfüggesztésekor kerül sor.) A tőzsde ugyanis szeretné elkerülni, hogy a két részvény bevezetésekor várható árfolyam-ingadozások miatt a Graphisoft SE jelentősebb leértékelődése torzítsa az indexet, amely így nem a valós folyamatokat tükrözné.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet