BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre kevesebb kötvény a külföldieknél

2006. július 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az euró valamivel 280 forint feletti, míg a dollár kicsivel 220 forint alatti kurzussal zárta a hetet. Az árfolyamgörbe mindkét esetben hasonló volt, folyamatos forintgyengülés után négy óra környékén megfordult a trend. Ez az uniós deviza esetében 281 és fél forintos tetőzés után egyforintos visszaesést, a dollárnál a 220,36 forintos napi csúcs után 219 forint alatti jegyzést jelentett. Persze délután, ráadásul péntek lévén a kevés aktív piaci szereplő miatt feltehetően nem érdemes komoly jelentőséget tulajdonítani a hazai fizetőeszköz késői erősödésének.
A másodlagos állampapírpiacon mérsékelt forgalomban szórványos vételek nyomán a három hónapos futamidő kivételével 7–22 bázisponttal csökkentek a referenciahozamok. Így jelenleg már csak a 3 és 5 éves papírok forognak az évi nyolcszázalékos szint felett. Egyébként az elmúlt napokban folyamatosan olvadt a külföldi befektetők kezében lévő állampapír-állomány, múlt szerdán már csak 2717 milliárd forint volt az értéke. Pánikról messze nem lehet beszélni, jellemzően néhány milliárd forinttal lett kisebb napról napra az összeg, ez pedig betudható akár a nyári uborkaszezonnak is.
A bankközi forintpiacon az overnight kamat kismértékben hat százalék felett maradt, a hosszabb lejáratokon pedig néhány bázisponttal csökkentek a kamatok.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet