Annak ellenére, hogy jó néhány intézményi befektető drágának tartja a Rosznyefty részvényét a jövő héten záruló IPO-n, több nagy olajcég is komolyan érdeklődik iránta. A már meghatározott, 5,85 és 7,85 dollár közötti ársáv 10–11,7 milliárd dolláros kibocsátást jelenthet, amivel mintegy 80 milliárd dollárra értékelték a céget. Óvatos hangok szerint ez egy kicsit túlzás, pláne hogy a Jukosz jogilag támadja az ügyletet (NAPI Gazdaság, 2006. június 27., 7. oldal). A Financial Times írása szerint mindenesetre a China National Petroleum Corporation, a legnagyobb kínai olajvállalat jelezte, hárommilliárd dollárért jegyezne a kibocsátás során, de a maláj Petronas is gondolkodik egy kétmilliárdos invesztíción.
Ráadásul korábban a BP és a Shell is mérlegelte tulajdonszerzését, igaz, ők a jelenlegi árazás tükrében állítólag még nem döntöttek véglegesen. A Rosznyefty-papírok kereskedése – Moszkvában és Londonban – várhatóan július 14-én, a Bush–Putyin találkozóhoz időzítve indul.
