Nem sokáig sikerült megtartani a 280 forint alatti eurókurzust a bankközi devizapiacon, sőt a dollár is 220 forint fölé emelkedett tegnap. A hazai fizetőeszköz árfolyama folyamatos, kisebb megtorpanásokkal tarkított gyengülést követően ismét megközelítette az intervenciós sáv közepét. A kereskedés végére az euró keddhez képest mintegy két forinttal, 281 és fél forint fölé drágult, a dollár jellemzően 221 és 221,50 forint között mozgott. Az árfolyamok alakulásában elsősorban régiós hatások játszottak szerepet – a török líra és a zloty is veszített értékéből –, illetve másfél napos szünet után az amerikai piacok is szerdán nyitottak ki először. Ma az Európai Központi Bank kamatdöntésére érdemes figyelni: a szakértők többsége 25 bázispontos kamatemelést vár, ez pedig nyomást jelentene az MNB-re, hiszen szűkülne a marzs az uniós 2,75 és a magyar 6,25 százalékos jegybanki alapkamat között.
A másodlagos állampapírpiacon trend nélkül és csak néhány bázisponttal változtak a referenciahozamok, kivételt a 20 bázisponttal megugró hat hónapos lejárat jelentett. A jelentős elmozdulást itt azonban csak az okozta, hogy egy két hónappal később, 2007 januárjában lejáró értékpapír vette át a számításhoz használt papír helyét. A mai nap érdekessége az 5 és 10 éves államkötvények aukciója – ilyen papírokat régen nem kínált az ÁKK, így kérdéses, mekkora kereslet lesz rájuk a jelenlegi, eléggé hektikus piaci környezetben.
A bankközi forintpiacon valamivel hat százalék fölött maradt az overnight kamat, egyelőre nem érződik az a mintegy 200 milliárd forint, ami a kéthetes jegybanki aukcióból áramlott vissza.
