Csupán az MNB ülése tudta megtörni a forinterősödést tegnap, de végül a hazai fizetőeszköz egy kisebb kitérő után így is visszakerült az intervenciós sáv erős oldalára. Már délelőtt folyamatosan javított a megítélésén a forint, amit csak a jegybank ülése után kiadott komment tört meg. A befektetőket nem is az lepte meg, hogy végül a monetáris tanács nem nyúlt a kamatokhoz – a szokásos kamatdöntő ülés csak július 24-én lesz –, sokkal inkább az, hogy a jelenlegi árszint mellett a jegybanki beavatkozásnak még a lehetősége sem merült fel. Az euró így délutánra ismét visszatért 283 forint fölé, de alig két óra alatt, hat órakor már 280 és fél forinton állt a kurzus. Hasonló volt az árfolyamgörbe a dollár esetében is, itt 221 és fél forintról 219 forintig süllyedt vissza az árfolyam. Komolyabb következtetéseket ugyanakkor nem érdemes levonni a forinterősödésből, hiszen a forgalom igen alacsony volt, amit az MNB döntésén kívül az is okozott, hogy a tengerentúlon rövidített kereskedés volt a mai szünnap előtt.
Nem volt tolongás a másodlagos állampapírpiacon sem: a forint erősödésével párhuzamosan mutatkozott némi vételi érdeklődés, de az MNB döntésének ismeretében ismét emelkedtek a hozamok. A referenciaértékek jellemzően nőttek, különösen a három hónapos lejárat 13 bázispontja számított jelentősnek. A júliusi tartalékolási periódus első napját 6,25 százalékos overnight kamattal zárta a bankrendszer, a hosszabb lejáratokon üzletek alig születtek, a kamatok pedig gyakorlatilag megmaradtak a pénteki magas szinteken.
