BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Most már tényleg napelem-birodalmat építhet a Novotrade

2006. június 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az adminisztratív hiba – egy közzétételi helyen nem jelent meg a meghívó – miatt kényszerűen megismételt Novotrade-közgyűlés is jóváhagyta a társaság 2,4 milliárd forintos alaptőke-emelését, így hamarosan tényleg megkezdődhet az a beruházás, amelynek köszönhetően Rényi Gábor, az igazgatóság elnöke szerint ismét likvid papír lesz a részvényekből. A kibocsátásra kerülő 4,8 millió darab új részvény ára megegyezik az 500 forintos névértékkel, és a korábbi nyilatkozatok szerint ez a pénz teremti majd meg az alapot egy több tíz milliárd forint értékű napkollektorgyár építéséhez. A tervek szerint ez legkésőbb két év múlva már termelhet, sőt az első teljes üzleti évben már nyereséges is lesz. Így pedig nem fordulhat elő az, mint a legutóbbi Novotrade-fejlesztés esetében, amikor is a végső kiszállásig néhány év alatt tetemes veszteséget hozott össze a nagy reményekkel megalapított internetes könyvdisztribúciós leányvállalat, a Sunbooks.
A zártkörű tőkeemelésben egyébként a jelenlegi tulajdonosok tulajdoni hányaduk arányában vehetnek részt, de a július 20-ig le nem jegyzett új kibocsátású részvények átvételére egy liechtensteini bejegyzésű technológiai alap, az alternatív energiaforrások iránt érdeklődő Genesis Capital Management Ltd. jogosult. Érdekes módon a közgyűlési határozatokat – az eredeti közgyűléshez hasonlóan – nem szavazta meg a legnagyobb, közel 32 százaléknyi részvényt birtokló Deutsche Balaton AG, bár az előterjesztések így is megkapták a szükséges többséget.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet