Az OTP 20 millió euróval megemeli az OTP Bank Romania jegyzett tőkéjét, a romániai hitelintézet törzstőkéje így 73,7 millió euróra nő – jelentette be a társaság. A tőkeemelés a fiókhálózat-, valamint az it-fejlesztéseken túl a tőkemegfelelési mutató törvényi előírásoknak megfelelő szinten tartását is szolgálja. A magyar pénzintézetnek ambiciózus terjeszkedési tervei vannak a román piacot illetően. A már jelenleg is folyó hároméves fejlesztési stratégia célja, hogy a bank jelenlegi egy százalék körüli piaci részesedését 5-6 százalékra növeljék, ehhez mind a létszámot, mind a fiókszámot jelentősen bővíteni kell – nyilatkozta korábban lapunknak az OTP Bank Romaniával kapcsolatban Hárshegyi Frigyes vezérigazgató. A mostani mintegy 50 fiók helyett 2007 végére legalább száz fiókból állhat a hálózat, igaz, ennek komoly költségei vannak (tavaly a pénzintézet forintban több mint 2,1 milliárdos veszteséget könyvelt el éppen a jelentős hálózat- és létszámbővítés miatt). Ráadásul ez a közeljövőben sem nagyon változik a folyamatos fejlesztések miatt, még ha a remények szerint csak átmeneti lesz is, hiszen a román gazdaság nagy növekedés előtt áll – vélik a bank szakemberei. A romániai terjeszkedéssel kapcsolatban egyébként az akvizíció is többször felmerült már, legutóbb – és legtöbbször – a CEC neve hangzott el. A helyi takarékpénztár privatizációja már régóta csúszik, a legújabb hírek szerint a kormány az év végéig szeretne eladni egy többségi részesedést biztosító részvénycsomagot.
