BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Citigroup felfedezte az MTelekomot

2006. június 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nagyot ugrott a Magyar Telekom árfolyama szerdán és tegnap is, vélhetően nem függetlenül a Citigroup optimista elemzésétől. A „Mikor az elemzők ráuntak, az lehet a vétel ideje” címmel megjelent munka fő gondolata, hogy most egy éven belül kétszer fizet osztalékot az MT, és hogy ezzel az árfolyam 20 százalékát meg lehet kapni osztalék formájában – írja a Concorde Call. Peter Lynch elemző arra számít, hogy az auditprobléma most már hamar megoldódik és nemsokára jön a tavalyi osztalék, amit feltehetően jövő júniusban követ az újabb. Éppen ezért korábbi 900 forintos célárát alaposan megemelve 1050 forintra várja a részvényeket és vétel minősítéssel látta el őket. A Magyar Telekom fejlett piaci szektortársaihoz képest 30 százalékos diszkonton forog – bár megfigyelők szerint ez több régiós telekompapírról elmondható. Az adóemelések negatív hatása már bőven be van árazva a részvénybe, van azonban kockázat is, az erős forint – írja az elemezés, minden bizonnyal egy korábbi árfolyamot alapul véve. Összességében azonban a kockázatokat bőven ellensúlyozza a Magyar Telekom osztalékhozama.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet