A nyitás utáni optimizmus ezúttal tartós maradt a Budapesti Értéktőzsdén. A sokáig szűk, százpontos sávban mozgó BUX ugyan délután 19 ezer pont alá esett, de a zárás előtt egy órával ismét a vevők lettek többségben a piacon. A hirtelen jött lelkesedés ugyan kissé alábbhagyott az utolsó negyedórában, s így az 500 pontos emelkedés szerényebb lett, de a 19 176 pontos záróérték is közel kétszázalékos javulást jelent.
Nagy ingadozásokat mutatott az OTP árfolyama, a bankpapír előbb 5600 forintig emelkedett, majd délutánra 5450 forintra esett vissza. A hajrában tapasztalt optimizmus aztán 5639 forintig húzta az árfolyamot, így 2,5 százalékos plusz lett a napi egyenleg. A Mol kezdettől fogva jól szerepelt, bár kereskedése ugyancsak hektikus volt: 19 900 és 20 500 forint között hullámzott a jegyzés – többnyire 20 200 forint fölött kereskedtek vele –, a zárásban 20 015 forintig esett vissza a kurzus.
A forintgyengülés keresetté tette a gyógyszerrészvényeket, különösen az Egis szerepelt jól. A kisebbik gyártó papírja 4 százalékkal, 24 ezer forintra emelkedett, míg a Richter 1,8 százalékkal lett drágább. Az általános hangulattól függetlenül emelkedett az elmúlt napokban a BorsodChem, s ezt folytatta tegnap is, 2390 forintig jutott a nap végére. A Magyar Telekom egész napos stagnálás után délután magára talált, és a kereskedés végén a 3,5 százalékos erősödést jelentő 785 forintos áron cserélt gazdát. Folytatódott a Fotex szárnyalása, a bessz mélypontján a 400 forint alatti régiókat is megjárt részvény tegnap áttörte az 500 forintos határt és végül 6,25 százalékos emelkedéssel, 510 forinton zárt.
