BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A megszűnés előtt mától fizet a Pillér

2006. június 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pillér Első Ingatlanbefektetési Alap a futamidő lejárta után, június 8-án megszűnt, így mától megkezdődik az ezer forint névértékű befektetési jegyek visszaváltása. A befektetők most az egy jegyre jutó nettó eszközértéket kapják majd meg, ami 1334 forint kifizetését jelenti, de a már kifizetett hozamokkal együtt a befektetési jegy közel 13 év alatt 2658 forintot hozott tulajdonosának. A korábbi privatizációs szervezet, az Állami Vagyonügynökség 1992-ben ingatlanbefektetési alap létrehozására alapította a Prudent-Invest Rt.-t, amely 1993-ban 3,2 milliárd forint jegyzett tőkével létrehozta a Pillér Első Ingatlanbefektetési Alapot, amelyet egy évre rá 2 milliárdos jegyzett tőkével a Pillér 2. Második Ingatlanbefektetési Alap követett. Mindkét alap zárt végű, az utóbbi 2002 végén, míg az első – a 10 éves futamidő kétszer egyéves meghosszabbítása után – a múlt év végén járt le, de a megszűnési eljárás csak június 30-án fejeződik be. Virág Lászlóné, a Prudent-Invest vezérigazgatója az MTI-nek elmondta, hogy a befektetők koncentrálódtak az elmúlt évek alatt így az egykori mintegy 20 ezres kör mára a felére csökkenhetett. Az egykor kárpótlási jegyért adott befektetési jegyek tulajdonosai között jelenleg minden második alanyi kárpótolt, ők jellemzően kisebb összeget fektettek be, de van olyan befektető is, aki a kedvező hozam reményében tetemes mennyiséget vásárolt össze, és most 300 millió értékben váltja vissza a jegyeit. A kibocsátáskor egyébként a háromezer forint névértékű kárpótlási jegyért négy ugyanilyen névértékű befektetési jegyet lehetett kapni, miközben a piacon akkor 600-700 forint között lehetett kárpótlási jegyhez jutni.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet