BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszavert kitörés

2006. június 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Továbbra sem tudja az irányt a Budapesti Értéktőzsde részvénypiaca. Az index kétszázalékos eséssel kezdett, majd úgy tűnt, elfogytak az eladók, és az árak hirtelen megindultak fölfelé. Kora délután már 2,5 százalékos (450 pontos) pluszt is mutatott az index, de további vételek nem érkeztek, így zárás előtt ismét nullába esett vissza és 18 828 ponton, 0,34 százalékos pluszban zárt. A forgalom az idei átlagnak megfelelő, valamivel 25 milliárd forint alatti volt.
A vezető papírok közül a Mol kereskedése volt a legérdekesebb. Az olajpapír két óra alatt 3,5 százalékos zuhanásból ugyanekkora emelkedésbe váltott, majd a 20 500-as maximumról fokozatosan csorgott le 19 900 forintra. Az OTP kisebb mínusszal kezdett, de magasabbra is jutott az ezt követő emelkedés során. Árfolyama csaknem elérte az 5700 forintos szintet, ami több mint négyszázalékos pluszt jelentett. Nap végére viszont alaposan visszaesett, ekkor jellemzően 5500 forint alatt kereskedtek vele.
Vegyesen szerepeltek a gyógyszergyártók. Az Egis esetében elmúlt az erős eladói nyomás, s az árfolyam rögtön 6,5 százalékot ugrott egymilliárdos forgalom mellett. A Richter ezzel szemben másfél százalékot esett a nap végére.
A kereskedés közepén 800 forint felé igyekvő Magyar Telekom zárásra csúnyán beesett, kétszázalékos csökkenés után 759 forintot adtak csak érte.
Semmi jele nem volt ellenben kifulladásnak a Fotex piacán, az árfolyam délelőtt a 460–470 forintos sávba emelkedett, ám amikor a blue chipek visszaestek, a Fotex tovább ment föl, így hatszázalékos pluszban, 480 forinton zárt.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet