BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közel tízmilliárdos bukás a cseh alapokon

2006. június 18. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egymilliárd koronát, mintegy 9 és fél milliárd forintot veszítettek májusban a különböző csehországi alapokba fektető polgárok. A bukás, amely elsősorban a részvényárfolyamok nagy esésével függ össze, júniusban még tovább nőhet – tudósított az MTI a Hospodárské Noviny című cseh lapra hivatkozva. A lap úgy számol, hogy aki alapba tett május elején 100 ezer koronányi pénzt, annak a hó végére ebből közel 24 ezer koronája már hiányzott. Eszerint nagyjából 20-24 százalék között volt a havi veszteség az alapokban elhelyezett pénzeknél, a legnagyobb eszközértékű ING Cesky akciovy esetében például 21,2 százalék. A befektetőknél mind ez ideig az események nem okoztak pánikot, az eladók helyén vevők jelentek meg, kihasználva, hogy olcsók lettek a részvények. Az elemzők is úgy látják, hogy ez idő szerint a cseh részvények 20–50 százalékban alulértékeltek.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet