BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint zuhant egyet a forint

2006. június 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Viszonylagos nyugalom után látványos forintgyengüléssel tépázta meg a befektetők idegeit a bankközi devizapiac. A kora délután bejelentett Standard and Poor’s-leminősítés néhány óra alatt az euró jegyzését 269 forintról egészen 274 forintig, a dollárét pedig a 212,50–213,50 forintos ársávból 216 forint fölé tornászta. A piacon egyelőre nagy a bizonytalanság, pedig úgy látszott, a hazai fizetőeszköz vissza tud erősödni, és az euró 270 forint alá kerülhet. Eközben egyre több nem éppen pozitív vélemény lát napvilágot a második Gyurcsány-kormány által bejelentett intézkedésekről.
A másodlagos állampapírpiacon a trend nélkül 3–5 bázisponttal emelkedő vagy éppen csökkenő referenciahozamok még nem tükrözték a piaci fejleményeket, a bejelentést követően, délután viszont a hírek szerint általános volt a 20-30 bázispontos hozamemelkedés. Még a 12 hónapos diszkontkincstárjegyek aukciójának eredménye sem tükrözheti a csütörtöki eseményeket. A meghirdetett és értékesített 40 milliárd forintnyi mennyiségre 89,7 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, és végül 6,99 százalékos átlaghozam alakult ki, ami a szerdai másodpiaci referenciahozamnál csak egy bázisponttal magasabb. A legalacsonyabb elfogadott hozam egyébként 6,80 százalék, a legmagasabb 7,02 százalék volt. A bankközi forintpiacon az overnight és a tomnext kamat kismértékben, 5,30 százalékra emelkedett.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet