A forintot láthatóan még az ág is húzza. A hazai fizetőeszközt egyrészt a régiót általánosan érintő, nem éppen optimista megítélés, az amerikai kamatemelésre vonatkozó várakozások miatti tőkekivonás mellett még a Gyurcsány Ferenc miniszterelnök által szombaton bejelentett megszorító csomag is sújtja, különösen hogy a bejelentés kapcsán elhangzott: a gazdaság szempontjából az intervenciós sávhoz közeli, azaz a 282,36 forintos árfolyam a kedvező. Igaz, még hétfő este cáfolta a kormányzat, hogy mindezt úgy kellene értelmezni, mintha a kormánynak árfolyamcélja lenne vagy be akarna avatkozni a piaci folyamatokba. Ráadásul kedden a Fitch közölte, hogy a magyar intézkedések ellenére sem hiszi, hogy 2014 előtt bevezetné az ország az eurót. A sávközéphez mindenesetre egyre közelebb kerül a forint, hiszen pár nap alatt mintegy 10 forinttal drágult az euró, és tegnap napközben már 271 és fél forint közelében is járt. A kereskedés végére a régió devizáinak erősödésével párhuzamban az euró ugyan visszacsúszott 270 forint alá, az elemzők szerint azonban a jelenlegi helyzetben nagyon volatilis a piac – elég csak megnézni a tegnapi árfolyamgrafikont –, így egy-két forintos elmozdulás nem mérvadó. A forint egyébként utoljára 2004 januárjában volt 270 forint felett az euróval szemben. Természetesen a dollár is drágult, 213,50–215,50 forint között ingadozott az árfolyam.
Eladási hullám söpört végig kedden az állampapírpiacon. A referenciahozamok az egy évnél rövidebb lejáratokon 20–30 bázisponttal, a hosszabb lejáratokon 6–15 bázisponttal emelkedtek, így az egy- és tízéves futamidő közötti lejáratok ismét 7 százalék felett állnak. A 3 hónapos futamidejű papírok ÁKK-aukciójára is szokatlanul kevés, mintegy 60 milliárd forintnyi vételi ajánlat érkezett. A 35 milliárd forintos csomag végül 6,42 százalékos átlaghozam mellett talált gazdára.
