BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másfél milliárd dollár ment ki a részvényalapokból

2006. június 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A feltörekvő piaci részvényalapok erős tőkekivonást szenvedtek el a június 7-ével végződő egy héten, miközben a kötvényalapokból történő tőkekivonás csökkent – jelentette az Emerging Portfolio Fund Research (EPFR). A befektetők másfél milliárd dollárt vontak ki a feltörekvő részvényalapokból, amelyek összesen 248 milliárd dollárt kezelnek. A tőkekivonás mintegy harmadát egy olyan alapnak tulajdonítják, amelyből csak negyedévente lehet pénzt kivenni. Május közepe óta a befektetők pont olyan lendületesen menekülnek a feltörekvő részvényalapokból, mint amilyen lelkesen beszálltak az év korábbi részében – mondta Brad Durham, az EPFR ügyvezető igazgatója. A részvénypiaci korrekciót már mindenki várta, azonban annak hevessége meglepő volt – tette hozzá. A globális kötvényalapokba, az amerikai és globális részvényalapokba eközben tőkebeáramlást regisztráltak a jelzett héten. A feltörekvő piaci kötvényalapokból negyedik hete folyik a kivonás, ezúttal 151 millió dollárt vettek ki a befektetők. Az utóbbi három héten ezen alapfajtából 821 millió dollár távozott, ami azt mutatja, hogy a kötvénypiaci befektetők lassabban vonulnak ki a fejlődő piacokról, mint részvénypiaci társaik.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet