A Budapesti Értéktőzsde adatszolgáltatása tegnap közel egy órán keresztül – háromnegyed tíz és háromnegyed tizenegy között – nem volt elérhető, így a kereskedők és rajtuk keresztül a befektetők sem láthatták a tőzsdei üzletkötések árfolyamát, valamint a kereskedési könyvben lévő ajánlatokat. Információink szerint a probléma a szokásos, negyedéves karbantartás alatt következett be, amikor a szünetmentes tápellátást vizsgálták át, ám eközben a szervereket felügyelő szoftver megmakacsolta magát. A leállás nem érintette az MMTS kereskedési rendszert – ezzel már 4 éve nincs a befektetők számára érzékelhető probléma –, így a megbízások teljesültek, de a brókereken kívül más közvetlenül nem jutott hozzá az árfolyam-információkhoz. Több piaci szereplőben is felmerült, nem kellett volna-e felfüggeszteni a kereskedést, hiszen az adatok nem voltak elérhetőek a piac összes szereplőjének. Hasonló helyzetre nincs se szabályzat, se kialakult gyakorlat, tudtuk meg, a BÉT ilyenkor esetileg mérlegel. A problémát hamar elhárították, igaz, a szerverek felállása egy kicsit hosszabb ideig tartott.
