BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Májusi rekord a Budapesti Értéktőzsdén

A szeszélyes májusi árfolyamok 1823 milliárdos rekordforgalmat hoztak a Budapesti Értéktőzsde részvénypiacára.

2006. június 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hónap eleji indexcsúcsok, majd az ezt követő nagy zuhanás kereskedésre ösztönözte a BÉT befektetőit, aminek óriási, duplikáltan számolva 1823 milliárd forintos részvényforgalom lett az eredménye. A rendkívül magas érték eléréséhez hozzájárult az ÁPV 10 százalékos Mol-részesedésének tőzsdei átkötése is, ám nem ez a 474 milliárd volt a meghatározó, a forgalom nagy részét a normál kereskedés adta. Az előző, 1232 milliárd forintos rekord márciusban volt, érdekesség, hogy akkor is született egy gigantikus Mol-kötés, igaz, az csak fele ekkora volt.
A brókerrangsor élére a Mol saját részvényeit kezelő ING került 547 milliárddal, az Erste nagyon erős, 280 milliárd forintos teljesítménye így csak a második helyre volt jó. A kiárusítás a Concorde ügyfeleit is lázba hozta, ők 190 milliárd forint értékben kötöttek, míg a K&H egy kicsit kevesebbet, 181 milliárdot hozott össze. Szép pörgés volt az internetes brókercégeknél is, az Equitas és az IEB együtt 90 milliárdos forgalmat ért el.
A határidős piacon is hatalmas volt a forgalom, érthetően most a BUX került előtérbe a részvényhatáridőkkel szemben, bár utóbbiak kereskedése is jelentősen élénkült. A BUX-kontraktusok száma megközelítette a 180 ezret, összesen csaknem 73 ezer kötés született, 412 milliárd forint értékben. A határidős részvénypiac 140 ezer kontraktusa jóval kevesebb, 18 ezer kötésben cserélt gazdát, ezek értéke 362 milliárd forint volt.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet