BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztalék a Magyar Telekomnak

2006. május 31. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Három leányvállalatától összesen csaknem 2,3 milliárd forintnyi osztalékot kap a Magyar Telekom a társaság tegnapi bejelentése szerint. A Magyar Telekom százszázalékos tulajdonában lévő leányvállalata, az Emitel Zrt. közgyűlése összesen 1,3 milliárd forint összegű osztalék fizetéséről döntött. A Vidanet Zrt. közgyűlése 900 millió forint összegben, a Tele-Data Kft. taggyűlése pedig összesen 79 millió forint összegben hagyott jóvá osztalékfizetést. A Magyar Telekom közvetlenül és közvetve 90 százalékos tulajdonosa a Vidanetnek és 51 százalékban birtokolja a Tele-Data Kft.-t.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet