BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mindent beleadtak a zárásban

2006. május 31. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mozgalmas napot tudhat maga mögött a BÉT részvénypiaca. A keddi amerikai esés miatt nagy mínusszal indult a kereskedés, majd hatalmas forgalom mellett pluszba kerültek az árfolyamok. A nyitás utáni 700 pontos esésből két óra alatt 200 pontos emelkedés lett, jelezve, hogy trend most nincs. A zárásban aztán furcsa dolog történt, a vezető papírokból, különösen Molból nagy eladó tételeket raktak a könyvbe, aminek hatására az index 450 pontot esett, így végül 2,3 százalékos csökkenéssel, 21 244 ponton zárt. A forgalom 44 milliárd forintot tett ki.
A pesszimizmust az OTP esetében az osztalékszelvény levágása is erősítette. A bankpapír 6700 forint alatt is forgott reggel, majd fokozatosan érkeztek a vevők és az árfolyam a jobb pillanatokban csaknem elérte a 7000 forintot. A zárás előtti egy óra ismét a csökkenésé volt, 6850 forintra esett az árfolyam, majd a furcsa zárás során nagy mennyiségű részvény talált gazdára 6811 forinton.
Bár itt az osztalék nem játszott szerepet, a Mol is nagy eséssel kezdett. Az első félórában 21 ezer forint alatt is lehetett vásárolni, majd megszakítás nélkül emelkedett 22 500 forintig. A zárás előtti 22 400 forintról mintegy 50 ezer darabos forgalom mellett esett 21 ezerre, brókerek szerint egy londoni megbízás érkezett az utolsó percekben. Azt egyelőre nem lehet eldönteni, hogy a nap végi esésben mekkora szerepe van az MSCI Emerging Markets Index most életbe lépett átsúlyozásának, aminek hatására a magyar, lengyel és török papírokkal szemben jelentősen emelkedik a Gazprom súlya az indexben. Ez akkor nyerhetne megerősítést, ha ma is folytatódnának az eladások.
Nemcsak a két nagy volt rossz passzban tegnap, hanem a gyógyszergyártók is gyengélkedtek, és 3 százalékos mínuszban zártak. A Magyar Telekom a 830 forint alatti mélypont után 846 forintra kapaszkodott vissza, vagyis egyszázalékos eséssel megúszta. A nap vesztese a Démász lett, amelyet a zárószakaszban 6 százalékkal olcsóbban, 15 ezer forinton is odaadtak.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet