A bankközi devizapiacon a befektetők továbbra is konkrétumokat várnak a kormányprogramról. Az euró a tegnapi 261 forint után mindössze fél forinttal drágult. A délelőtti emelkedő trend azonban még 262 forint alatt megfordult, és a kereskedés második felében 261,30 és 261,60 forint között ingadozott az ár. A dollár jobban mozgott, itt 204 forint jelentette a napi maximumot, majd délutánra egészen 202 és fél forintig jött vissza. A forint mozgását várhatóan elsősorban az határozza majd meg a közeljövőben, hogy mekkora hiánycsökkentést jelent be a kabinet. Addig is vélhetően külföldi tényezők mozgatják majd a forintkurzust, például az Európai Központi Bank június 8-i kamatdöntő ülése, illetve az európai jegybankárok kommentje. Ha az ECB kamatemeléseket helyez kilátásba, az gyengítheti a magyar fizetőeszköz árfolyamát. A másodlagos állampapírpiacon nem igazán változtak a referenciahozamok, jelentősebb elmozdulás csak az öt bázisponttal emelkedő hat hónapos futamidőt jellemezte. A három hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a felajánlott 40 milliárdos csomagra mintegy százmilliárd forintnyi ajánlat érkezett. Túljegyzést nem fogadtak el most sem. Az érvényes ajánlatok hozama 6 és 6,07 százalék között mozgott, az átlaghozam 6,04 százalék lett, ami alatta marad a másodpiaci referenciaszintnek, bár a benchmark papír lejárata (amiből az utóbbit számolják) hosszabb.
Jelentősen emelkedett a forintpiacon az overnight kamatszint, a korábbi 5-ről 6 százalékra nőtt. Hamarosan viszont jelentős mennyiségű pénz áramlik majd a piacra, a bankok ugyanis a kéthetes jegybanki betétben 290 milliárd forintot helyeztek el, miközben több mint 520 milliárd jár le onnan.
