Hétfőn lényegében a 261 forinthoz ragadt az euró árfolyama a bankközi devizapiacon, a stabilitás oka valószínűleg főleg abban keresendő, hogy az amerikai és a londoni piacok zárva tartása miatt kevés piaci szereplő akadt. Az uniós fizetőeszköz árfolyama 260,70 és 261,40 forint között mozgott, ami lényegében a péntek délutáni állapotnak felel meg. Az aktivitás ugyan a dollár piacán sem volt nagyobb, de itt a kurzus tágabb határok között ingadozott, a nyitás után 205 forint feletti jegyzés 204,25-ig esett, majd késő délutánra ismét a délelőtti szint közelébe tornázta vissza magát.
Jelentősebb ármozgásokra lehet viszont számítani mától, ahogy egyre több információ és kommentár jelenik meg a kormány tagjairól és magáról a programról. Egyes vélemények szerint ha a kiigazító csomag az előzetesen bejelentett 350-400 milliárd forintnál kisebb lesz, akkor várhatóan negatívan reagál majd a piac, azaz a forint gyengülhet. Ellenkező esetben viszont akár némi erősödésre is sor kerülhet.
Csendesen indult a hét az állampapírpiacon is, a hozamok alacsony forgalom mellett 6–8 bázisponttal mérséklődtek. Az e heti diszkontkincstárjegy-aukciós dömping – a mai 3 hónapos mellett, holnap 6 hónapos, csütörtökön 12 hónapos, míg pénteken, a jövő hétfői pünkösd miatt, hathetes futamidejű likviditási papírok kerülnek kalapács alá – 150 milliárdos csomagja mindettől függetlenül aligha okozhat gondot. A bankközi forintpiacon nem változott a kamatszint, az overnight kamat valamivel évi öt százalék felett állt.
