Szerényebb forinterősödéssel zárult a hét, pedig a pénteki kereskedés elején még sokan a 260 forintos euróár elérését sem tartották kizártnak. A hangulat optimista volt, különösen miután elterjedt, hogy egy neves amerikai brókerház, a Lehman Brothers a zloty helyett inkább forint vásárlását tartja jó befektetésnek. Némileg mérsékelhette a vételi kedvet, hogy ma mind Londonban, mind a tengerentúlon zárva lesznek a piacok, a külföldi hosszú hétvége előtt pedig sokan nem akartak új pozíciót nyitni. Ráadásul a héten teszik közzé a kormányprogramot. Az egy nappal korábbi 262 forintos szint után péntek délutánra végül egy forinttal mérséklődött az euró jegyzése, igaz, napközben ennél lejjebb is járt a deviza, de a török líra gyengülése után a többi feltörekvő piacon is megjelentek az eladók. A dollár esetében is hasonló volt a trend, a kereskedés döntő részében 203,50 és 204 forint között mozgott, de késő délután, amikor már itthon lényegében bezárt a bankközi piac, 205,50 forintig húzták fel.
Az állampapírpiacon minden futamidőre csökkentek a hozamok, éven belül ez 3–6 bázispontot jelentett, de a hosszabb futamidőkre már 9–12 bázispont volt a mérséklődés. Annak ellenére, hogy a hazai pénz- és tőkepiacon a hét elején jelentős mozgások voltak, ez nem érintette jelentős mértékben az állampapírpiacot, a külföldiek kezében lévő állampapír-állomány sem változott jelentősen. A legfrissebb, szerdai adatok szerint még mindig 2750 milliárd forint közelében mozog ennek nagysága.
