Az első negyedéves jelentés tapasztalatai alapján újraértékelte a Magyar Telekomot az Erste Bank. Szálkai András elemző szerint a közelmúltban végrehajtott több kisebb akvizíció az idén és jövőre 3-3 százalékkal növeli a társaság árbevételét. A legnagyobb hozzájárulása az új romániai alternatív szolgáltatónak, az Eufonikának lesz, míg a Tetra-rendszer 2007-től hozhat bevételt. A bevásárlások, illetve a Tetra- beruházás összesen 30 milliárdjába került a volt Matávnak, ami érinti az osztalékfizetést is: a tervekben szereplő 40 százalékos maximális eladósodottságot figyelembe véve a társaság az idén csak 65 forintot tud kifizetni az elemző számításai szerint. Ez jóval kevesebb, mint a korábbi várakozások szerinti 70–85 forintos összeg. A különbség áthidalására lenne még egy lehetőség, a 2006 után járó osztalékból előre lehetne hozni 15 forintot, így az idén 80 forint lehetne a kifizetés, jövőre viszont ennyivel kevesebb.
Ennek indokaként az osztalék legalább két hónapos csúszása hozható föl. A Magyar Telekom vezetésének azonban nemcsak ez okozhat fejtörést, hanem az is, hogy az utóbbi években megszokotthoz képest hirtelen megnövekedett az akvizíciós célpontok száma. Az Invitel mellett célkeresztbe kerülhet a második legnagyobb szerbiai mobilszolgáltató, a Mobi63 is (igaz, itt a Deutsche Telekom jelentkezett be), és eladó a Bosznia szerbek lakta részén szolgáltató Telekom Sprske 85 százaléka is. A legjobb választásnak mindazonáltal a MakTelben meglévő 51 százalékos részesedése növelését tartaná az Erste, ez ugyanis – legalábbis a meghirdetett ár alapján – kedvező, 4-es EV/EBITDA-n történő vásárlást jelentene, ráadásul az integrációra sem kellene költeni.
Ily módon a Magyar Telekom ismét szembekerülhet a terjeszkedés vagy osztalék dilemmájával, ahol úgy kellene az ideális arányt meghatározni, hogy az a legjobban növelje a részvényesi értéket. Az elemző szerint a MakTel részesedésének növelése például akár le is nullázhatja a jövő évi osztalékot. Akvizíciók nélkül egyébként a következő öt évben 83–96 forintos részvényenkénti osztalékra lenne lehetőség.
Az Erste új célára kismértékben, 1040 forintra javult, az ajánlás pedig tartásról felhalmozásra emelkedett. A 850 forintos árfolyam ugyan jó beszállási pontnak tűnik, az auditálással kapcsolatos bizonytalanság, valamint a közgyűlés csúszása miatt azonban az elemző túlzásnak érezte volna a vétel minősítést.
