Mindössze egy napig tartott az optimizmus a világ tőzsdéin, tegnap már ismét a medve volt az úr a piacokon. A vezető nyugat-európai börzéken általános volt az esés, az pedig már-már kísérteties – és sokak szerint baljós – előjel, hogy a londoni és a frankfurti mutató is hajszálra megegyező mértékben, 1,6 százalékkal esett, és mindkét piacon 5587 ponton zárt a mutató. A párizsi CAC–40 ennél jobban járt, itt 1,25 százalékos lemorzsolódás után 4870 ponton állt az index a kereskedés végén.
A nyersanyagok közül egyedül az olaj mozdult felfelé, sőt ugrott meg, és háromdolláros drágulással ismét 70 dollár közelébe nőtt a hordónkénti ár, a fémpiacon ellenben estek a jegyzések. A részvénypiacokon viszont érdekes módon nemcsak a bányavállalatok kurzusa esett, az olajpapírokat sem kímélte a rossz hangulat. A technológiai, pénzügyi vagy éppen a kereskedelmi szektor is esett. A pesszimizmust jól mutatja, hogy a DAX-kosárnak mindössze két tagja zárta pluszban a napot, igaz, ez is mindössze 0,1-0,2 százalékos javulást jelentett.
Hasonló trend jellemezte – bár a kezdés még optimista volt – a kereskedést a tengerentúlon is, de a Dow Jones és a Nasdaq vesztesége félidőben mérsékelt, mindössze egy-két tized százalékos volt. Ebben feltehetően szerepet játszott, hogy a vártnál jóval nagyobb ütemben csökkentek áprilisban a tartós javak iránti megrendelések az Egyesült Államokban, és a kamatemelési félelmeket erősítette az is, hogy az új lakások értékesítése is nőtt.
