Némileg megnyugodtak a kedélyek a fejlődő és a fejlett részvénypiacokon egyaránt, a segítség a nyersanyagpiacokról jött. Az olaj ára emelkedésnek indult, s a többi nyersanyag is felfelé korrigált, ami némi bizakodással töltötte el a mostanában tépett idegzetű alapkezelőket. A globális fejlődő piacokon az olajrészvények húzták az indexeket, az olaj- és energiaszektor-index 5,4 százalékkal emelkedett, miközben az MSCI fejlődő piaci indexe „csak” 2,3 százalékot. A legnagyobb, 6,1 százalékos nyereséget az orosz piac érte el, ezen belül a Lukoil 10, a Szurgutnyeftyegaz 14 százalékot erősödött.
Két százalék feletti nyereséggel zártak az európai piacok is, a 250 részvényt tartalmazó FTSE–250 pedig 4,5 százalékot emelkedett. Különösen jól szerepelt a Nokia, amelyet a UBS kedvező elemzői kommentárja segített az emelkedésben. Amerikában főleg a technológiai és nyersanyagrészvények között találtak olyanokat a befektetők, amelyeket túladottnak tartottak. A legjobban teljesítők között volt az Exxon Mobil Corp., valamint a Phelps Dodge. Az elemzők a pánik alábbhagyásával számolgatni kezdtek, Henry Dickson, a Lehman Brothers vezető stratégája például azt várja, hogy a Standard & Poor’s 500 index 11 százalékot emelkedhet az idén a hétfői szinthez képest. Véleményét a kedvező eredménynövekedési kilátásokra alapozta.
Az amerikai államkötvények esetében alábbhagyott a vételi láz, a tízéves hozama 5,06 százalékra süllyedt. A dollár/euró árfolyam változatlanul 1,285 volt lapzártánkkor.
