BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A világ legnagyobb tőzsdéje jöhet ma létre

2006. május 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Euronext mai közgyűlése előtt megtette az egyesülésre vonatkozó hivatalos ajánlatát a New York Stock Exchange (NYSE). Az elképzelések szerint az új vállalat neve NYSE Euronext lenne. A nyugat-európai tőzsdeszövetség – amely a párizsi, amszterdami, brüsszeli és lisszaboni részvénytőzsdéket, valamint a londoni LIFFE származékos piacot üzemelteti – papírjaiért 0,98 NYSE Euronext papírt, illetve 21,32 eurót adnának, míg a NYSE jelenlegi részvényeit egy az egyben cserélnék be az új vállalat papírjaira. Amennyiben a New York-i tőzsde és a Euronext egyesül, akkor azzal a világ legnagyobb értékpapírpiaca jön létre, amelynek piaci értéke 21 milliárd dollárt tenne ki.
Megfigyelők szerint a NYSE európai térnyerése egyértelműen azzal járhat, hogy a szintén amerikai Nasdaq tovább folytatja tulajdonszerzését Londonban, az itteni börzében ugyanis már most is 25,1 százalékos pakettel rendelkezik. A párizsi székhelyű Euronextet a frankfurti Deutsche Börse is fel akarta vásárolni korábban, de a tárgyalások nem vezettek eredményre; kérdés, most mit lép a német tőzsde.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet