BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A pénz csak megy

2006. május 21. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az EMEA-részvényalapok magyarországi súlya alapján csütörtökön közel nettó 19 millió eurót vontak ki a magyar piacról, ami komolyabb pénzkiáramlásnak tekinthető. A nagyarányú tőkekivonás miatt a magyar piacról további nettó 5 milliárd forint távozhat – írta a Concorde Call, s ennek nem kis része a pénteki áralakulás alapján már el is hagyhatta az országot. A tőkekiáramlás ismételten az egyik legnagyobb nettó eszközértékkel rendelkező közép- és kelet-európai alapot, a másfél milliárd dollárt kezelő JP Morgan Eastern European Fundot érintette, ahonnan egy nap leforgása alatt 93 millió dollárt vontak ki a befektetők. Ezzel régiónk egyik kulcsfontosságú részvényalapjának a nettó eszközértéke egy nap alatt több mint 10 százalékkal csökkent. A JP Morgan-részvényalap pénzáramlásai általában jól előrevetítik, milyen irányú pénzmozgások várhatóak régiónkban.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet