Az EMEA-részvényalapok magyarországi súlya alapján csütörtökön közel nettó 19 millió eurót vontak ki a magyar piacról, ami komolyabb pénzkiáramlásnak tekinthető. A nagyarányú tőkekivonás miatt a magyar piacról további nettó 5 milliárd forint távozhat – írta a Concorde Call, s ennek nem kis része a pénteki áralakulás alapján már el is hagyhatta az országot. A tőkekiáramlás ismételten az egyik legnagyobb nettó eszközértékkel rendelkező közép- és kelet-európai alapot, a másfél milliárd dollárt kezelő JP Morgan Eastern European Fundot érintette, ahonnan egy nap leforgása alatt 93 millió dollárt vontak ki a befektetők. Ezzel régiónk egyik kulcsfontosságú részvényalapjának a nettó eszközértéke egy nap alatt több mint 10 százalékkal csökkent. A JP Morgan-részvényalap pénzáramlásai általában jól előrevetítik, milyen irányú pénzmozgások várhatóak régiónkban.
